"Zázraky se někdy dějí." - Michael Jackson

Souhvězdí lásky - 32.kapitola

3. října 2016 v 13:48
32. kapitola
Odhazuji cigaretu a jdu k Michaelovi, je za ním zástup sestřiček a doktorů. Většina chce podpis nebo fotku. Michael vypadá opravdu šíleně naštvaně… achjo, jsem hloupá. Chytám ho za ruku a v klidu odcházíme z nemocnice. Roztahuje nad námi obrovský černý deštník a se spěchem v nohách se blížíme k autu.
"Kdo to byl?!!" nevydrží to, zavrčí na mě vztekle a ani jsme nenastoupili do auta. Achjo, výčitky svědomí…
"Miku, jen jeden doktor, povídali jsme si…"
"A o čem jako?!! Proč ti dává vizitku? A odkdy zase kouříš?!" je rudý v obličeji a jeho tón hlasu je zvláštní. Málokdy jsem ho takhle slyšela mluvit.
"Prostě jen tak…co tady dělám a co dělá on. Nevím, proč mi ji dal, neprosila jsem se!" snažím se mu celou situaci v klidu vysvětlit.
"Johnne, jeď domů!" jsme v limuzíně, takže je to ok. Nikdo nás nevidí, vyříkáme si to jenom my dva sami.
"Roseline!!!" sedá si ke mně blíž a chytá mě za ramena, pevný stiskem. Má zatnuté čelisti a v očích mu hoří plamínky.
"Ano, Michaele?" špitnu nejistě, koutky mi cukají nahoru, trošku mě sice zastrašil, ale na druhou stranu je pro mě naprosto nové vidět ho takhle.
"Já tě miluju…jsi moje snoubenka, moje oficiální přítelkyně, já mám určité postavení. Sice dneska v nemocnici nebyli žádní ti zpropadení pisálci, ale ty máš taky určitou roli! Musíš se se mnou ukazovat. Nechci zase potom v novinách číst, že další ženská nechala Wacko Jacko!" vysvětluje mi energicky a snaží se zůstat v klidu, zatím neúspěšně.
"Oficiální?? Jsem snad nějaká písnička? Michaele!! Já prostě nevím co ti na to říct… začínám toho mít plné zuby. Chci mít svůj klid… nepotřebuju kontrolovat! A Johnnyho si za mnou posílat nemusel!" vymaňuji se mu z náručí.
"Jsi jen moje! Jenom moje!" nahýbá se ke mně a vášnivě mě líbá.
"Jsem svobodnej člověk! Ne, nějaká hvězda, která když někdo zavolá, už letí! Chci mít klid!" šťěkám na svoji obranu.
"Tak si jdi…" špitne zaraženě Michael a ruce si pokládá vedle sebe. Bez jakéhokoliv náznaku jiné emoce, nijak nereaguje. Jenom na mě hloupě civí.
"Fajn!" to mě dožírá ještě víc, beru si kabelku a vystupuji z auta a zabouchávám dveře. Naštěstí se stojí kvůli červené na semaforech, takže se žádné akční vyskakování a kutálení po silnici nekoná. Takový pocit prázdna tam hluboko v hrudi, zároveň velice těžké plíce. Pospíchám na chodník pod budovu, abych nebyla celá mokrá. Kolona se rozjíždí. Čekám, dokud déšť trochu neopadne. Zpoza rohu ulice se po pár okamžicích zjevuje John. Míří rovnou ke mně.
"Rose, mám tě poprosit, jestli by ses nevrátila za Mikem…" vyřizuje vzkaz a deštníkem nad hlavou a zároveň druhou rukou mě pod něj zve.
"Ani není schopen přijít sám… Nejdu. Ahoj, Johnny" usměju se se slzičkami v očích, ale brzy mě to zase přejde. A tak Mikův bodyguard mizí stejně rychle, jako se objevil.
Nakonec si beru taxíka, mířím za Kennym. Takhle mastný účet za dopravu jsem dlouho neplatila. Jsem rozhořčená, mrzí mě, co jsme si s Michaelem řekli, ale myslím, že si musím hájit svoje práva, i přestože ho miluju.
U Kennyho na pohovce potkávám i Mika. Moc se mi nedaří mu uniknout. Michael mě zkoumavě prohlíží. Myslela jsem si, že na tu schůzku zapomněl. Kenny nám přeje krásné Vánoce, mě dává krásný šperk na krk a Mikovi luxusní hodinky, Mike mu dal několika denní zájezd na Bahami. Je pro mě dost těžké hrát před Kennem, že jsme úplně v pohodě. Nejhorší je, když mě chytne Mike při loučení ve futrech za ruku. Dveře se zavírají a já konečně mohu pustit Michaela.
"Prosím, neodcházej ode mě…" obejme mě pevně okolo ramen a tiskne mě vší silou.
"Mickey, já ti neví…je toho vážně moc… být hvězdou je ohromně těžké…vidím to, ale já jsem obyčejná holka, já nikde nevystupuju, nemá mě kdo za co obdivovat, stydím se před novináři, stydím se, když o nás píšou ty sračky… ale hlavně mě to hrozně rozčiluje a mrzí mě to." sklesle se mu snažím podat můj pohled na situaci znovu a klidněji.
"Mám kvůli tobě nechat zpěvu?" vyhrkne a zaprosí mě očima, ať tohle po něm nechci.
"Mike…myslím, že nám to oddělení jen prospěje. Budeš mi hrozně chybět, půl roku je půl roku, ale sám vidíš, že oba potřebujeme prostor pro sebe."
"Rossie…já tě miluju, ty hloupoučká, nepotřebuju prostor pro sebe, já tě chci ve svém prostoru…a už v žádném případě nechci žádné oddělení!" bere mě znovu za ruku a líbá mi jí.
"Mrzí mě to, co se stalo, ale přísahám, že jsem v tom nevinně." omlouvám se mu cestou k autu. Johnny se klidně a spokojeně usměje, když nás dva vidí zase spolu.
"Jsi krásná…" říká, když mu hlavou ležím na klíně a nechávám si od něj laskat ve vlasech. Je mi s ním hezky, jsme sice oba skleslí z té hádky, ale nemůžeme být bez sebe.
"Ty jsi krásnej…" hladím ho rukou po stehnech. On mě s radostí napodobí. Obyčejný chlap s obyčejnými touhami. Líbal mě na rtech, krku, tvářích, od ramen postupoval až k hrudí, jeho teplé velké a jemné dlaně mi jezdily po ramenech, sundal mi ramínka šatů, stejně tak i podprsenku, pohrával si se mnou. Pod sukni mi strčil ruku a zapojil své prsty. Když viděl, že už bych měla dost, nechal toho, mučil mě. Líbilo se mu to. I mě. Líbilo se mu, jak mě má v moci, jak si semnou může dělat úplně všechno. Bylo mu to vidět v očích. Viděla jsem mu až do žaludku. Rozepl si kalhoty a syrově, jako bych pro něj nic neznamenala, jen ho do mě vstrčil. Sex byl úžasný, o tom žádná, ale nebyl v něm žádné, vůbec žádné emoce, což čerstvou snoubenku dost zamrz.
Ke spánku se ukládáme až o půlnoci. Michael vypadá strhaně, vrásky pod očima mu přidávají o několik let a svěšené koutky úst vyvolávají otrávený výraz.
"Rose, mám nechat všeho?" vypluje z něj najednou "myslí celkově koncerty, zpěv…"
"Myslíš, že bys měl?"
"Nevím, je to obrovská část mého já, ano turné jsou hrozně, ale ta lásko od nich je úžasná." Živí mě to, je to můj koníček. Víš kolik jsem už měl přítelkyň a kolik…" zaráží se.
"Promiň mi Rossie!!! Nemyslel jsem to takhle." chytá mě za dlaň v okamžiku, kdy chci odejít z postele.

"Miku, nemyslela jsem si, že i ty jsi takový" další cigareta mě uklidní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama