"Zázraky se někdy dějí." - Michael Jackson

Souhvězdí lásky - 13.kapitola

21. srpna 2014 v 22:44 |  Souhvězdí lásky-povídka
13.kapitolaRáno je Michael stále mrzutý. Nedivím se, na mě to taky trochu padlo. Odpoledne se však na hodinu vytrácí. Prý jde na nějaký strom nebo co. Prý insipirující strom. Když se vrací domů, oznamuje mi, že napsal novou píseň "Heal the world". Vypadá to, že mu to alespoň trochu zvedlo náladu. Požádala jsem ho, aby mi ji zahrál na klavír. Je moc hezká. V neděli už Michael vypadá daleko lépe. A tak jedu domů. Příští dny se v práci řeší efekty na jevišti. Michael říkal, že bude muset začít pracovat na choreografii. Alespoň na hlavní píseň. Kenny naprosto souhlasí. Z Michaela na konci z jedné schůze, když jsme byli sami vylezlo, že by byl rád, kdyby mě mohl seznámit s jeho rodinou. Prý se sejdou v domě jeho rodičů. Je to pro mě velký krok… A obzvlášť pak poté, co jsme se výslovně domluvili, že o našem vztahu nikomu neřekneme. Ale co si mám s tím uzlíčkem neštěstí počít? Nechce se mi tam… opravdu ne. Bojím se. Samozřejmě, že to je pro mě pocta, poznat jeho rodinu, ale ne tak brzy…
Michael leží nahý na posteli v mém bytě a zaujatě mě sleduje až z něj vyleze: "Chceš mít děti?" Jako by se mi zastavilo srdce. Musím se pořádně nadechout, abych měla pocit, že jsem opravdu vpořádku.
"Je mi třicet…mám ještě docela dost času na děti, nemyslíš?"snažím se z toho vymotat.
"Já vím…nechtěl jsem říct, že jsi stará."líbá mi ruku "Jen jsem chtěl vědět, jak na tom jsi s dětma."
"No…dlouho jsem neměla nikoho stálého, mimo bývalého…nepřemýšlela jsem nad tím, že bych měla děti."
"A máš děti ráda?" Michael se nevzdává.
"Jasně, že ano."štěknu a oblékám si na sebe župan.
"Víš…Richie se bude za chvíli vracet…nevím, jak bych mu to vysvětlovala."
"Vážně?"ptá se Michael už tak trochu naštvaně, asi ví, že kecám. Kývnu.
"Tak se měj."líbám ho na tvář u dveří a zavírám za ním. Rozloučí se se mnou a mizí za zavřenýma dveřma. Co to dělám… Jdu za ním a ihned ho táhnu zpět do bytu.
"Promiň…bratr tady dneska nebude vůbec."
"To jsem tak trochu poznal…"pokyvuje hlavou " Co se děje..? Udělal jsem něco…nebo někoho máš?"
"Ne, ne, ne."chytám mu obličej do dlaní a směju se na něj "Jenom trochu panikařím…mám se sejít s tvou rodinou, a co si budeme povídat, není zrovna malá… A potom se mě vyptáváš na děti. A u prvního bodu jsem vynechala mimo jiné naši dohodu o tajnosti našeho vztahu."
"Myslel jsem, že bys měla radost. A to s dětma? Jenom jsem se ptal…nechci s tebou mít děti po dvou měsících vztahu, i když tě moc miluju… Jen se ptám, jetsli by tady ta možnost byla."
"Radost bych měla…ale ne tak brzy, miláčku… A o dětech jsem vážně ještě nepřemýšlela…chtěla bych jenom trochu zbrzdit."
"Trochu zbrzdit?!"zašklebí se, jako by vypil ocet.
"Vadí ti to?" Hádka je tu.
"Jestli mi to vadí? To zřejmě tobě vadí, že jsme spolu."
"Ha!"sprásknu ruce "Takže ty to na mě musíš všechno schodit, když mi nedokážeš normálně odpovědět?"
"A co děláš teď ty?!"
"Myslím, že bys měl jít!"vztekle ukazuji na dveře.
"Půjdu! Ale ne kvůli tomu, že jsi mi to řekla ty!" odchází a hlasitě bouchá s dveřmi.
Už je to den, co jsme se po hádce ani jeden neozval. Myslím, že mě nenávidí.
Je to druhý den, ale cooo…dneska má Uma rozlůčků se svobódoů! Jsem totálně ožralá, takže je mi to vše u….sakra je mi blbě.
Osm hodin ráno, kdo musí vstávat tak brzy?! Samozřejmě, že já. Jsem u Umy v bytě i s její další družičkou. Pomáháme jí se vším, se šaty, líčením, vlasy, uklidňujeme ji a už je deset hodin. Vyjíždíme do kostela, kde už čeká ženich. Vše je do růžové barvy, stuhy, květiny, dokonce i rýže, která se na ně bude házet až budou vycházet z kostela je růžová… Je to tak krásné až je to moc krásné.
Jdu uličkou, všechny zraky jsou na mě upřeny. Necítím se zrovna moc dobře a tak jsem ráda, když zaparkuji k faráři. Přichází nám nevěsta. Vypadá opravdu úžasně, ještě úžasněji než jsem ji kdy viděla. Zvedám pohled z nevěsty a utkvívá mi na Joshovu svědkovi. Je to Victor. Victor ten zmetek. Já se jdu snad střelit. Oba dva se na sebe zvědavě díváme. Já spíš trochu opovržlivě, zatímco on zamyšleně. Vypadá spokojeně…a bohužel i lépe, než si ho pamatuji. Po obřadu se celá sešlost přesouvá do velice kvalitní restaurace nedaleko kostela. Sedím u stolu s Victorem, naštěstí ne přímo vedle něj. Ještě jsme na sebe ani jeden nepromluvili. Vypadá to, že je tu s nějakou ženou…doufám, že neskončí tak, jako já.
"Rose…jsi to ty, že?"ptá se mě, když se už přesouváme do tanečního sálu.
"Ahoj Victore."pokyvuji hlavou.
"Jak dlouho jsme se neviděli? Rok?"
"Ano…tak nějak." Přesně tak, je to rok, co jsem s tebou spala, ty idiote. Snažím se mu uniknou z jeho spárů, ale marně.
"Vypadáš fantasticky."vyšle ke mně s úsměvem a přejede si mě od hlavy až k patě.
"Co děláš? Co je nového?"
"Opustila mě žena, z firmy mě vyhodili, dělám teď manažera jedné frimy. Je to zrkátka na nic. A co ty?"popíjí whisky. Teď je má šance, vrátím mu to vše i s úroky. Vrátím mu to ponížení, která jsem musela zažít před jeho ženou. Nejsem zlá…jenom vyřizuji staré účty.
"Já dělám stále u Kennyho. Pracujeme teď s Michaelem Jacksonem. Je skvělý. Mám moc pěkný byt High Street. Mám přítele… Mám se fajn."
"Aha…a kde je přítel?"
"Rose?! Pojď k nám!"ječí se smíchem Uma.
"Jak vidíš…musím jít."
"Rád jsem tě viděl." To jsi jediný.
"Čau."mrknu na něj. Odcházím napřímená, sebevědomou chůzí a nakonec trošičku zakroutím zadečkem, aby viděl o co přišel. Ale jedno mu musím nechat…kde je můj přítel? Nebo ho mám už zařadit do seznamu "EX PŘÍTEL"?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Z Z | E-mail | Web | 21. srpna 2014 v 23:00 | Reagovat

hezké :)

koukni prosím na můj blog a okomentuj, pokud se ti bude líbit, přihlaš se k odběrům
http://styleandmacarons.blogspot.cz/

2 Simoňka Simoňka | E-mail | Web | 22. srpna 2014 v 22:29 | Reagovat

Fúha... to bol drsný diel... najskôr smútok, potom hádka... čo bude ďalej? :-?  :-? Žiadny ex!!! :-(  nech sa udobria pls :*

3 vercajackson vercajackson | Web | 22. srpna 2014 v 23:12 | Reagovat

Uvidíš..... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama