"Zázraky se někdy dějí." - Michael Jackson

Souhvězdí lásky - 8.kapitola

30. července 2014 v 22:06 |  Souhvězdí lásky-povídka
8. Kapitola


Když jsem se vrátila domů, na dveřích jsem měla přilepený vzkaz od Umy, že si potřebuje nutně promluvit. Když jsem vešla vrhla se na mě smějící se kamarádka s obrovským prstýnkem na prsteníčku, vypadal, že je ze stříbra. Její kluk, Josch, jí požádal o ruku. No a to se muselo přeci patřičně oslavit.
"Jenom se skočím převléknout!" Uma jde se mnou, vypráví mi jak se to celé stalo a co a jak bude. Když už jsme na odchodu z bytu zvoní telefon.
"Když ti jenom volá a nejde za tebou, nebude to nic důležitýho!"směje se a táhne mě do výtahu. Byly jsme asi ve dvou klubech, potom jsme se sešly s jejím snoubencem. A to je to, co si pamatuju naposledy.
"Ségra, tady máš vodu. Takhle jsi byla naposledy střískaná ještě doma."směje se brácha a podává mi skleničku.
"Díky…prosím, podal bys mi ještě telefon? Takhle nemůžu do práce."šklebím se pod tíhou ranního světla.
"V lednici máš uvařenou polívku, já půjdu do práce. Budu zpátky asi ve dvě, možná ve tři."
"Díky moc." Je milé, že když se o vás nemůže postarat přítel, postará se o vás váš bratr. Richie mi nese i novinky vytištěné v novinách za ten den, co jsem nevyšla na světlo.
"Nevěděl jsem, že Jackson chodí s Madonnou. Ty jo? Nepřekvapovalo by mě to."
"Co to meleš?"štráchám v novinách.
"Já nevím, jenom jsem viděl fotky, nečetl jsem to. Mohla by sem dneska přijít Emily na večeři? Chtěl bych aby jste se seznámily… Víc než tím, že jí vynadáš za hrneček."
"Hmm."
Měl pravdu, jsou tu fotky. On v červené košili s červeným džínovým sáčkem a s Pepkem námořníkem. Ona celá v černé, vypadá spíš jako kdyby vylezla z postele a zapomněla se obléknout. Fajn. Co zbývalo jiného než důvěřovat článku, co byl pod fotografiemi, ve kterém se psalo, že byly na romantické večeři v drahé restauraci, a že poté odjeli jejím vozem. Nevím, jestli to bylo těmi fotkami a představou, že mi lhal, nebo kocovinou, ale musela jsem okamžitě běžět na toaletu.
"Kolik je hodin?"
"Dvě. Proč?"
"Do večeře jsem zpátky, musím si jenom něco zařídit. Večeří se v šest, že?" hážu si věci do kabelky a mizím ve dveřích. Byla bych mu zavolala, ale nechtěla jsem ho z toho jen tak nechat vyváznout. Na tomhle jsem se opravdu nedomluvili, nebo mě spíš nepochopil. Beru si taxi a jedu k němu domů. Taxikář naštěstí ví, kde bydlí hvězdy. Ovšem to jsem nevěděla, že to bude tak těžké se k němu dostat. Je tam jenom stará dřevěná brána, což opravdu nevypadá na jeho domov.
"Vážně je to tady?"nevěřícně kroutím hlavou.
"Mělo by to být tady."zubí se na mě taxikář. Doma jsem v pět hodin.
"Emily, chtěla jsem se omluvit za to, jak jsem se chovala. Byla jsem šíleně unavená a otrávená z letu."alespoň ta večeře mě na chvíli uklidnila a na okamžik jsem na to zapomněla. Zjistila jsem, že to není zase až tak špatná holka. Je z New Jersey a do L.A. přijela proto, že doufala , že z ní bude slavná herečka, ale namísto toho hraje v jednom divadle . Je jí 28 let, takže šanci, aby si jí někdo všiml rozhodně má. Po večeři sledujeme nějaký western. Stále tomu nemůžu přijít na kloub… Co se to se mnou děje? Nějak zapomínám myslet než do něčeho skočím.
Je asi devět, když se konečně odhodlávám a volám Michaelovi domů. Už vím přesně, co mu řeknu, to by to ovšem musel někdo vzít. Volám mu asi 3x, ale zřejmě není doma.
Ráno v sedm hodin, těsně před tím než opustím byt, zazvoní telefon. "K" mi oznamuje, že Michael zrušil dnešní schůzku, a že se uvidíme příští týden. Fajn, pokouším se mu volat, ale připadám si, jako bych volala na číslo, které snad ani neexistuje.. Už vážně nevím, co jsi počnu.
Nesu si zrovna talíř s jídlem, když vidím, jak se něco mihne oknem, otáčím se a vrážím do muže, který je celý v černém. Leknutím pouštím talíř a pištím. Až po chvíli si uvědomuji, že je to Mike.
"Promiň, nechtěl jsem tě vylekat."kleká si na bobek a bere do ruky rozpůlený talíř.
"Dej mi to."vztekle mu beru střepy z rukou.
"Proš jsi zrušil dnešní schůzku s Kennem?"
"Myslel jsem, že by bylo fajn kdybychom spolu mohli být."usměje se nevině a olizuje si prsty od kaše "A navíc jsi mi vůbec nezavolala."
"To by sice bylo fajn, kdybys nelhal, jako když tiskne. Já ti volala. Minimálně pětkrát ano."
"Tak se ujistíme, kde máš telefon?"v obličeji má ten výraz "Já ale moc dobře vím, že mám pravdu.". Volá si k sobě na telefon na záznamník. Přehrají se mu tři vkazy a to jako důkaz stačí.
"Promiň, nebyl jsem doma, takže jsem to nemohl zvednout. Byl jsem na cestě sem."lýsá se ke mně.
"O čem jsi si chtěla promluvit?"reaguje dál na moje telfonáty.
"Ale o ničem důležitém. Jenom jsem chtěla vědět, jaké bylo rande s Madonnou."usměju se a pokládám na stůl dva plné talíře s bramborovou kaší a kuřetem.
"Rande? Tak teď by sis měla zase ty poslechnout svůj záznamník!"směje se a dává si do úst plnou lžící kaše.
"A můžu se zeptat, kdy jsi mi volal?"
"Před tou schůzkou."zamýšlím se a potom si to uvědomuji, neměla jsem na telefonu žádný vzkaz, jelikož jak jsem dospávala moje noční řádění s Umou, vypojila jsem telefon, aby mě nikdo nerušil a tak se vymazaly všechny předešlé vzkazy. Vysvětluji to Michaelovi a ten je naštěstí docela shovívavý.
"Volal jsem, abych ti jenom řekl, že s ní sice jdu na večeři, ale jen proto, abych jí řekl, že odteď už nebudeme moci mít žádné rande. Že teď někoho mám." Věřím mu, všechny obavy jako by vyletěly oknem.
"Nekecáš?"
"Přísahám na tu tvoji anglickou kaši…což mi připomíná, nemohl bych si ještě přidat?"usměju se a políbím ho na rty.
"Víš, ale stejně mi to nesedí, kdyby ti opravdu záleželo na tom, že ti mám věřit, řekl by jsi mi to, nebo by jsi za mnou zajel, bylo to kousek ode mě, ta restaurace ne?"
"Myslel jsem, že dostatečná důvěra tkví v tom, že tě miluju a ty miluješ mě."
"Promiň. Miluju tě."
"Já tebe taky. A už mi prosím tě nandej tu kaši… Je skvělá." Cítím se trochu provnile, že jsem mu nevěřila. Ale…vlastně jsem ještě zapomněla na jednu věc.
Michael sedí na pohovce, já vedle něj, mám přes něj natažené nohy a on mi čte. Čte mi moc milou knihu - "Dáma s psíčkem", je od Čechova. Do dnes jsem ji vůbec neznala. Michael dočítá kapitolu, máme se vystřídat…
"Můžu se ještě zeptat na jednu nepříjemnou otázku?" Michael zakroutí unaveně hlavou : "To se máme tak špatně, že musíme neustále něco řešit?"
"Máme se moc dobře, ale právě kvůli tomu, si chci všechno urovnat na začátku. Nechci, aby se to zase všechno pokazilo kvůli mé fantazii."dělám na něj psí oči, aby mě vyslechl.
"Mluv."pobídne mě a pokládá si knihu na klín.
"Dobře, nevím kde začít…Byla jsem na večírku, který pořádala Whitney. No a, šla jsem takhle na záchod a viděla jsem tě a jí…Madonnu"vůbec se mi nechtělo vyslovovat její jméno "jak se tam líbáte. To taky nic neznamenalo?"
"Já ale neřekl, že jsem s ní nikdy nic neměl. Řekl jsem, že s ní už nic nemám."
"Děkuju…"
"Za co?"udiveně se na mě zasměje.

"Za to, že teď miluješ mě." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simoňka Simoňka | E-mail | Web | 30. července 2014 v 23:07 | Reagovat

Uf... to bola kapitola... nikdy som Madonnu nemala rada a teraz ako kaziča vzťahov ju mám ešte menej rada.... som rada, že sa to nakoniec urovnalo, a že Mike Madonnu poslal do teplých krajín, leen dúfam, že poriadne ďaleko :) chytro ďalší diel prosím ;-)

2 verca jackson verca jackson | 31. července 2014 v 0:38 | Reagovat

:-) no prave, ze ted moc nevim o cem psat dal... ale mam uz jistou predstavu takze maximalne snad do soboty dalsi dil.

P.S.: Madonnu temer nenavidim, ale co se tyka jeji muziky musim priznat, ze ma fajn pisnicky :-)

3 Simoňka Simoňka | E-mail | Web | 31. července 2014 v 0:43 | Reagovat

ale určite máš inšpiráciu, možno ťa v noci kopne múza :-D  :-D  :-D len pls bez Madonny... ja nemusím ju ako osobu, ani ako speváčku... ble... prosím Mike... chytro dielik :-D  :-D

4 verca jackson verca jackson | 31. července 2014 v 0:45 | Reagovat

Neboj Madonna uz nebude!!! :-)  no inspirace tohoto typu by byla, ale to by pak nebylo romanticky ale spis eroticky!!!

5 Simoňka Simoňka | E-mail | Web | 31. července 2014 v 9:48 | Reagovat

[4]: to vôbec nie je zlý nápad :-P  :-P také dieliky máme veľmi radi :-P  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama